zábavná matematika

Existuje vůbec něco jako zábavná matematika? Vždycky mi připadalo, že to není možné. Matematika je přece nuda a otravná řada vzorců, které jsem si ve škole psala na ruku, protože jsem si jen nedokázala zapomatovat. A teď už si je nikam nepíšu a nepamatuji si je. Rozhodla jsem se žít bez matematiky tak, jak jsem se ji musela učit jako malá.

Obrovskou radost mi pak udělala metoda pana Hejného. Vypadá totiž, je to pro děti není nudné učení násobilky zpaměti, při kterém si tajně počítají na prstech ještě v šesté třídě. Možná i později. Děti navíc získávájí schopnost i matematicky přemýšlet – řešit situace, ve kterých je potřeba zapojit tuto dovednost.

A navíc se to dá teď vyzkoušet a nakouknout této metodě trochu pod pokličku. Mladá fronta Dnes připravila na září seriál o této matematice. Podmínky předplatného najdete zde.

Snad vás každý záříjový den potěší ve schránce tyto novinky stejně jako mě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>