první svobodná akce

DSC_01631. srpna v Hukvaldech

Předcházející noc byl takzvaný modrý úplněk a tak jsem jako obvykle při úplňku nemohla spát. Hlavou mi vířila spousta myšlenek. Těšila jsem se na další den. Těšila jsem se na promítání dokumentárního filmu a besedu o svobodném vzdělávání. Pořádala jsem takovou akci poprvé a tentokrát v Hukvaldech.

A víte nad čím jsem přemýšlela? Jaké by to bylo, kdybychom uměli žít opravdu svobodně. Kdybychom vědomě sami sobě stanovovali hranice i cíle. A to zcela bez falešných autorit, bez křiku, bez ohledu na zažité hodnoty nebo zvyklosti v rodinně. Kdybychom se vždy mohli svobodně rozhodnout, když chceme něco podniknout nebo po něčem zatoužíme. A to i z toho pohledu, že některé věci k životu prostě nepotřebujeme, i když si většina okolo nás myslí, že ano.

Líbil by se vám takový svět? Mě ano. A tak jsem se rozhodla, že o tom budu psát, že budu pořádat akce a že se budu snažit, abych aspoň trochu přispěla k tomu, aby se život stal svobodnější. K tomu budu pro vás hledat odkazy a články, které stojí za to přečíst nebo zařadit mezi oblíbené. Vše najdete na těchto stránkách. Jsou úplně nové a postupně se budou rozrůstat.

Budu ráda, když se vám zalíbí.

Zuzana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>